Používate Internet Explorer 6 alebo 7. Doporučujeme update na verziu Internet Explorer 9 alebo novšiu. Táto verzia vám umožní využívať naše stránky bez obmedzení a ponúkne vám bezpečnejšiu a lepšiu skúsenosť.

Úvod
PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA
V Anglicku je 2:42pm (sme otvorení)
Nasleduj nás naFacebook | Kontakt
Náhodne vybrané otázkyJe pravda, že skonsolidovaním zásielok sa zníži výška poštovného?

Je veľmi pravdepodobné, že áno. Väčšina kuriérov si účtuje poplatky za dopravu podľa počtu balíkov, takže z čím menej balíkov sa zásielka skladá, tým budete platiť menej za poštovné. Z kuriérov, s ktorými spolupracujeme, jedine spoločnosť Dolphi Transport si účtuje podľa celkovej hmotnosti a počet balíkov v zásielke na poštovné nemá vplyv.

..........

Existujú nejaké zoznamy vecí, ktoré sa nesmú dovážať?

Áno existujú. Doporučujeme kontaktovať autority vo vašej krajine za účelom informácií ohľadom položiek, ktoré do vašej krajiny nie je možné doviesť. Upozorňujeme, že za dovoz čohokoľvek do vašej krajiny ste zodpovedný vy ako zákazník, preto je vo vašom záujme uistiť sa, či dovozom neporušujete zákony vašej krajiny.

..........

V prípade, že som si nechal zásielku poistiť do výšky 500 GBP a prišlo by k jej strate na ceste medzi vašim skladom a mojou doručovacou adresou, dostanem od poisťovne 500 GBP?

To, koľko vám poisťovňa vyplatí ako náhradu za škodu, závisí od toho, aká je hodnota stratenej zásielky. Predpokladáme, že ak ste si ju nechal poistiť na 500 GBP, jej hodnota nie je vyššia. Ak je teda jej hodnota napríklad 400 GBP a vy to viete dokázať faktúrou alebo iným dokladom potvrdzujúcim jej hodnotu v čase nákupu, od poisťovne by ste mal dostať tých 400 GBP. Nikdy vám žiadna poisťovňa nevyplatí sumu vyššiu, ako je suma, za ktorú ste predmetnú vec zakúpil.

..........

Predajca na eBay.co.uk neponúka zaslanie na moju virtuálnu adresu, ale požaduje osobné vyzdvihnutie, tzv. Collection only. Ako mám postupovať?

Takéto prípady riešime v spolupráci so spoločnosťou Dolphi Transport. Je to firma, ktorá sa špecializuje na prepravu zásielok medzi UK a Českou republikou a Slovenskom. Nepokrývajú síce celé územie UK, ale jeho väčšiu časť. Sú schopní zásielky vyzdvihnúť priamo od predajcu a doručiť priamo až k vám domov.

Upozorňujeme, že takto vyzdvihnuté zásielky nebudú vložené na vašu virtuálnu adresu, ale budú prepravené cez ich systém.

Viac informácií získate na ich stránke www.dolphi-transport.com.

..........

Ako dlho môžem moju vituálnu adresu používať? Je jej platnosť časovo obmedzená?

Pridelená virtuálna adresa je vaša počas celej doby fungovania našej služby. Nie je nijako časovo obmedzená a nie je potrebné ju nijako obnovovať.

..........


Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Všetky práva vyhradené.